Zabiegi chirurgii plastycznej

Nie ma chyba partii ciała, której nie dałoby się poprawić. Współczesna chirurgia plastyczna umożliwia korektę  niemal każdej części ciała. Wciąż jednak najbardziej popularne są piersi, nosy i odsysanie tłuszczu.

Dr Olender

Zabiegi operacyjne

Ostatnio rewolucją okazała się chirurgia narządów płciowych, tak  zwana ginekologia estetyczna. Jej zadaniem jest nie tylko poprawienie wyglądy zewnętrznych narządów rozrodczych, ale i polepszenie przez to pożycia seksualnego. Zabiegi chirurgii plastycznej wykonywane są przez coraz lepiej wyedukowanych chirurgów, bo postęp w tej nauce jest ogromny. Ponadto rozwój technologii sprawia, że chirurdzy na sali operacyjnej, wykorzystują nie tylko skalpel, ale i wysokiej klasy sprzęt medyczny w tym lasery. To wszystko ma podnieść nie tylko jakość usług, ale i zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i poprawić ich komfort. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod, efekt operacji jest tak naturalny, że trudno zauważyć jakąkolwiek interwencję. Poza tym pacjenci czują się lepiej wiedząc, że operacja nie pozostawi na ich ciele większych znaków, bo blizny i ślady po szwach są niemal niezauważalne.

To jak długo operacja potrwa zależy od jej rodzaju, są zabiegi, które wykonuje się bardzo szybko i pacjenci, już tego samego dnia, bądź następnego mogą wrócić do domu, ale są i bardzo złożone operacje, wielogodzinne, gdzie np. liposukcja jest połączona z plastyką brzucha i powiększeniem piersi, to oznacza dłuższy pobyt w klinice i dłuższą rekonwalescencję. Ponadto oczekiwanie na efekty operacji może się czasami przeciągnąć, bo o ile są zabiegi, po których efekt zauważamy natychmiast, to zwykle na ostateczny efekt musimy poczekać kilka, a nawet kilkanaście tygodni, do całkowitego zagojenia ran i zejścia opuchlizny.

Od trudności operacji zależy też cena zabiegów. Niektóre operacje kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. I sprawdza się tu powiedzenie, że za piękno trzeba  płacić wysoką cenę. Czasami jednak warto zainwestować pieniądze w siebie i swój wygląd ? raz, decydując się na operację, niż latami poddawać się drogim kuracjom i nabywać coraz to droższe kosmetyki, których efektywność jest wątpliwa. Niektórzy obawiają się operacji plastycznych, bo sądzą, ze to fanaberia dla celebrytów. To błędne myślenie. Lepiej poddać się operacji plastycznej niż całe życie bać się spojrzeć w lustro i zamartwiać się niedostatkami urody.  Chirurgia plastyczna daje nam możliwość kształtowania własnego ciała, tak, jakbyśmy chcieli je widzieć, czemu więc nie wykorzystać takiej szansy.

 

Dodaj komentarz