Młody wygląd pomimo wieku

Czy mimo czterdziestu, pięćdziesięciu czy nawet sześćdziesięciu lat wciąż można wyglądać młodo i pięknie? Odpowiedź brzmi ? tak. Ludzie od wieków poszukiwali sposobu na walkę z upływającym czasem i chcieli zachować wieczną młodość. Średniowieczni alchemicy,  w swoich pracowniach poszukiwali panaceum. Niezależnie od epoki ludzie zawsze chcieli i chcą nadal, z całą pewnością możemy powiedzieć, że przyszłe pokolenia również, będą chciały wyglądać pięknie i młodo. Poniekąd czujemy też presję środowiska. Z każdej strony mówi się o tym, że świat należy do młodych, pracodawcy niechętnie patrzą na pracowników w średnim wieku. Każdy musi się wpisywać w pewne ramy, ubioru i stylu życia. By marzenia o młodej skórze, mimo kilkudziesięciu lat na karku, stały się rzeczywistością kupujemy drogie kremy i maseczki. Niekiedy na specyfiki, które rzekomo mają nam odjąć 10 lat, wydajemy fortunę, a efekt i tak nie jest zadowalający. W tej sytuacji warto pomyśleć o zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

bot2

Choć brzmi strasznie, tak naprawdę nie ma się czego obawiać. Informacje o tym, że popularny botoks, paraliżuje twarz, pozbawia ją uśmiechu i odziera z wszelkich emocji, są znacznie przesadzone. Oczywiście zdarzają się pewne komplikacje, ale występują niezwykle rzadko. O wszelkich niepożądanych efektach pacjentki są informowane przed zabiegiem. Jeśli jednak zwiedzeni niską ceną, wykonujemy botoks w niepewnych miejscach i w niesprawdzonym gabinecie, to jest duże prawdopodobieństwo, że jakimiś komplikacjami może się skończyć. Profesjonalista zawsze najpierw przeprowadza dokładny wywiad, w którym wypytuje o przebyte choroby i uczulenia. Osoby z problemami układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, kobiety w ciąży, w trakcie miesiączki, karmiąc piersią, przyjmujące niektóre leki, są z zabiegu wyłączone. Sam zabieg trwa od piętnastu minut do pół godziny i polega na nakłuciu odpowiednich mięśni i wstrzyknięciu w nie botuliny. Środek ten powoduje paraliż mięśni, a tym samym nie opadają one i nie marszczą się. W efekcie skóra wygląda młodziej. Specjaliści twierdzą, że po zabiegu zmarszczki są redukowane nawet o 80 procent. Jednak nie można mieć wszystkiego, efekt kuracji utrzymuje się od trzech do pięciu miesięcy. Po tym czasie zabieg trzeba powtarzać. Ceny zabiegów choć dość wysokie, to jednak dają efekt lepszy niż drogie kremy. Warto więc może potraktować zabieg z toksyny botulinowej jako rodzaj inwestycji w siebie, w piękno i młodość.

Więcej na temat botoks, możesz poczytać na stronach klinik oferujących botoks, my zaproponujemy 3 gabinety, które ciszą się dobrymi opiniami w internecie.

Gabinet Lookmedica -> kliknij tu

Gabinet Nadii Romaszkowej -> klik

Odejmij sobie lat za pomocą zabiegu botoks. Alternatywą dla botoksu jest często preparat kwasu hialuronowego. W najbliższym czasie postaramy się umieścić artykuł o tym preparacie. Zapraszamy do lektury w przyszłości.

Dodaj komentarz