Liposukcja z wykorzystaniem lasera ? jak to się odbywa ?

Niemal cała tkanka tłuszczowa jest tuż pod skórą. Podczas liposukcji jest ona rozbijana i odsysana. Zazwyczaj polega to na wprowadzeniu płynu ( mieszanka soli fizjologicznej, adrenaliny i środka przeciwbólowego) który oddziela tkankę tłuszczową na tyle, że można ją za pomocą specjalnej kaniuli odessać.

Podobnie jest w przypadku metody zwanej SmartLipo tyle, że do rozbijania tłuszczu wykorzystuje się laser. Poprzez  małe nacięcia laser wprowadzany jest w operowaną okolicę, jego energia upłynnia tłuszcz dzięki czemu łatwiej i precyzyjniej można go odessać.

Jak to się odbywa ?

Generalnie zawsze jest podobnie. Najpierw lekarz będzie chciał poznać Twoje oczekiwania po czym przedstawi metody jakie można w Twoim przypadku zastosować. Zazwyczaj na podstawie zdjęć przed i po pokaże Ci efekty jakich można się spodziewać. Następnie zleci serię badań na podstawie których podejmie decyzję, czy Twój stan zdrowia pozwala na przeprowadzenie zabiegu. Jeśli tak, dowiesz się czego nie można i czego nie powinno się robić w okresie poprzedzającym operację, np. na co najmniej tydzień przed powinno się rzucić palenie.

Liposukcja dla mężczyzn

Sam zabieg zaczyna się od podania środka znieczulającego ( w niektórych przypadkach wystarcza miejscowe). Następnie wstrzykuje się płyn ułatwiający odsysanie. Poprzez niewielkie nacięcia tłuszcz odprowadzany jest za pomocą specjalnej kaniuli. W przypadku SmartLipo działanie lasera ma tę dodatkową zaletę, że powoduje zamykanie naczyń krwionośnych, dzięki czemu krwawienie jest minimalne.

Jak w przypadku każdej innej operacji plastycznej istnieje ryzyko wystąpienia krwiaków, zasinień czy wdania się infekcji. Jednak jeśli liposukcję przeprowadza doświadczony lekarz a pacjent przestrzega wszystkich jego zaleceń powikłania występują rzadko a rany goją się szybko.