Korzyści wynikające z liposukcji

Liposukcja choć nie jest zabiegiem najtańszym i pomimo zagrożeń jakie się z nią wiążą zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Jakie korzyści motywują ich do podjęcia decyzji o poddaniu się tak inwazyjnej ingerencji we własnym ciele ?

Jedną z najważniejszych zalet liposukcji jest fakt, że pozwala na natychmiastowe pozbycie się tkanki tłuszczowej której nie udaje się zredukować dietą i ćwiczeniami. Dzięki liposukcji uzyskujemy możliwość ?wyrzeźbienia? figury poprzez usunięcie komórek tłuszczowych. Na efekty nie trzeba czekać miesiącami ? wynik widać niemal od razu. Choć przez następnych kilka tygodni trzeba liczyć się z obrzękami, zasinieniami to jeśli po zabiegu utrzymamy zdrowy tryb życia to na wadze możemy stracić więcej niż zdołalibyśmy przez pół roku. Ponadto pacjenci którzy zdecydowali się na taki zabieg wraz z nową figurą zyskują dodatkową motywację. Pozbycie się kompleksowych nadmiarów poprawia ich samoocenę, stają się bardziej pewni siebie. Mogą nosić ubrania, których nigdy wcześniej nie nosili i brać udział w zajęciach w których kiedyś, ze względu na swą wagę, nie mogli uczestniczyć.

Liposukcja brzucha

Klinika specjalizująca się w liposukcji brzucha

Jeśli zastanawiasz się nad możliwością poddania się zabiegowi, rozmawiaj z tymi, którzy już tego spróbowali. Porozmawiaj, najlepiej z kilkoma lekarzami o korzyściach i zagrożeniach jakie niosą ze sobą różne metody jego przeprowadzania. Poczytaj o nim więcej i notuj pytania i wątpliwości, które Ci się nasuwają. Chirurg któremu masz zaufać powinien  uświadomić Ci nie tylko jakich efektów możesz się spodziewać ale i to z jakimi powikłaniami trzeba się w pewnych przypadkach liczyć. To zabieg, który może odmienić Twoje życie, decyzja musi być oparta na solidnej porcji wiedzy.