Liposukcja – co wpływa na bezpieczeństwo/zagrożenia związane z zabiegiem ?

Liposukcja jest zabiegiem inwazyjnym i jak każdy taki zabieg wiąże się z określonymi zagrożeniami. Chodzi w końcu o nacięcie skóry i usunięcie z wewnątrz tkanki tłuszczowej. Każdy kto rozważa możliwość poddania się  operacji odsysania tłuszczu powinien znać i doskonale rozumieć ewentualne zagrożenia na jakie się decyduje. Jest wiele czynników wpływających na bezpieczeństwo przeprowadzania zabiegu.

Liposukcja efekty

Liposukcja efekty

Przede wszystkim jest to stan zdrowia samego pacjenta. Zabieg musi wiązać się z podwyższonym ryzykiem w przypadku osób starszych i tych których stan zdrowia budzi poważne zastrzeżenia. Oczywiście sama nadwaga nie jest oznaką dobrego zdrowia. Lecz to nie pacjent określa czy jest dobrym kandydatem do zabiegu. Przepisy i rozsądek chirurga podejmującego się przeprowadzenia operacji określają czy dany pacjent może czy w żadnym wypadku nie powinien się jej poddawać. Dlatego szczegółowość przeprowadzanego przez niego wywiadu i konieczność przedstawienia wyników wielu badań nie powinna nikogo dziwić. Innym ważnym czynnikiem jest rodzaj stosowanego znieczulenia. W tego typu zabiegach używa się zarówno środków znieczulających miejscowo jak i znieczulenia ogólnego. Szkopuł tkwi w tym, że nie wszyscy reagują na nie w ten sam sposób i choćby dlatego nie można mówić o pełnym bezpieczeństwie zabiegu. Kolejny aspekt to ilość tkanki tłuszczowej jaką planuje się jednorazowo usunąć. Nie bez znaczenia jest również obszar z którego będzie usuwana. Jeśli chcemy pozbyć się naprawdę dużych ilości z okolic brzucha możliwość wystąpienia skutków ubocznych wzrasta. Czasami lepiej usuwać mniej niż podpowiada nam wyobraźnia minimalizując tym samym ryzyko. Wreszcie nie bez znaczenia są umiejętności samego chirurga ? plastyka który będzie przeprowadzał zabieg. Warto sprawdzić jakie doświadczenie w wykonywaniu liposukcji określoną metodą ma wybrany przez nas specjalista. Poza zdjęciami  z ?przed i po? wykonania przez niego zabiegów jest jeszcze internet a w nim opinie osób, które korzystały z jego usług.

Przykładowa galeria zdjęć przed i po, w wyniku zastosowania zabiegu liposukcji dostępna tutaj: http://www.chplast.com.pl/galeria/liposukcja

Dodaj komentarz